Trenerze, napisz skuteczne CV

Gymeo - Zadbaj o efektywny trening

Poradnik Trenera # 1
Wszystko, co musi zawierać Twoje CV abyś odniósł sukces

Już ponad 20 tysięcy trenerów personalnych pomaga ludziom w Polsce w poprawie wyglądu oraz sprawności fizycznej a rąk do pracy wciąż brakuje. Jeżeli poszukujesz swojej pierwszej pracy jako trener lub chcesz się rozwijać w tym zawodzie, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Postaw na czytelność i oryginalnośćTrenerze, napisz skuteczne CV

Twoje CV ma prawdopodobnie tylko kilka sekund, aby zaciekawić rekrutera. W tym czasie następuje wstępna decyzja czy przejdziesz dalej, czy nie. Aby Twoje CV nie trafiło od razu do kosza, musi być przede wszystkim czytelne i oryginalne. Przed rozpoczęciem pisania zastanów się jakie informacje będą cenne dla Twojego pracodawcy-CV to nie jest szczegółowa biografia. Przeanalizuj ogłoszenie i zdecyduj jakie umiejętności i cechy są ważne dla Twojego potencjalnego pracodawcy. Jeżeli na studiach pracowałeś jako kelner, a teraz aplikujesz na stanowisko trenera osobistego, to nie umieszczaj tej informacji  w dokumencie. 

Aby zwiększyć czytelność możesz podzielić tekst na dwie kolumny. Warto również oddzielić od siebie poszczególne sekcje estetyczną linią lub wypunktowaniem. Ciekawym rozwiązaniem będzie stosowanie obrazkowych miniatur symbolizujących dane frazy np. ikona telefonu przy Twoim numerze lub koperta przy adresie mailowym. 

Podstawowe sekcje 

1. dane osobowe - powinny się tutaj znaleźć podstawowe dane, telefon, e-mail  (adres nie będzie konieczny). W tej sekcji warto dodać linki do mediów społecznościowych (np. Golden Line, LinkedIn). Jeżeli zdecydujesz się na dodanie linków, zadbaj o aktualność Twoich profili.

2. doświadczenie - w tej sekcji uwzględnij Twoje wcześniejsze stanowiska pracy. W każdym napisz nazwę stanowiska, pracodawcę oraz dokładne daty. Ponadto dodaj zakres obowiązków oraz osiągnięcia na danym stanowisku (najlepiej, aby były poparte konkretnymi liczbami).

3. umiejętności - pokaż swoje umiejętności jak najbardziej szczegółowo. Zamiast pisać ogólnie “marketing”  lepiej napisać “prowadzenie kampanii mailingowych”. Zastosowanie ma tutaj również zasada opisana na początku artykułu. Wyselekcjonuj umiejętności, które mogą być przydatne na przyszłym stanowisku, zamiast pisać wszystko, co wpadnie Ci do głowy.

4. kwalifikacje - w tej sekcji uwzględnij kursy i certyfikaty związane z pracą trenera personalnego. Najlepiej skupić się na tych, które są wymagane w ogłoszeniu o pracę.

Dodatkowe porady

Trener osobisty CV Gymeo.pl

- Najważniejsze informacje (doświadczenie, umiejętności) umieść na pierwszej stronie CV. Nie zmuszaj rekrutera do poszukiwania informacji, które są dla niego najważniejsze. Umieszczając je na początku, oszczędzisz jego czas. 

- Warto również dodać sekcję zainteresowania. Pamiętaj jednak aby nie pisać w niej samych ogólników takich jak: dobra książka czy gotowanie. Lepiej napisać “powieści fantastyczne” i “kuchnia azjatycka”. Warto też pokazać, że sport to Twoja pasja a nie tylko źródło dochodu.

- CV możesz podpisać własnoręcznie lub wkleić skan podpisu do dokumentu. Nie jest to wymagane, ale na pewno pozytywnie wpłynie na odbiór Twojej osoby. 

 - W zawodzie trenera personalnego wygląd to podstawa, więc zadbaj o swoje zdjęcie. Powinno być dobrej jakości i wyglądać profesjonalnie. Nie wiesz, które wybrać ? Przygotuj kilka i poproś swoich znajomych o ocenę. Często zdjęcie, które nie podoba się Tobie, przypadnie innym do gustu.

 

Podsumowanie

CV to Twój pierwszy kontakt rekruterem i to ono zadecyduje czy zostaniesz zaproszony na rozmowę. Jeżeli napiszesz je starannie i zastosujesz się do powyższych wskazówek, zwiększysz swoje szanse na wymarzoną pracę.