Jak pokonać nudę na siłowni?

Nawet jeżeli lubisz ćwiczyć i regularne uczęszczanie na siłownię sprawia ci przyjemność, wykonywanie powtarzalnej rutyny treningowej może stać się nużące. Powtarzanie tych samych ćwiczeń co kilka dni zwiększa szansę na rezygnację z aktywności fizycznej. Jeżeli jednak zadbasz o regularne zmiany w metodach treningowych, istnieje szansa na zwiększenie motywacji i chęci do dalszego progresu. Zatem, aby utrzymać się na dobrej drodze do celu wyznaczonego na siłowni, powinniśmy często zmieniać coś w swoim schemacie ćwiczeń. Jeżeli twoje treningi stają się nieco bardziej wyczerpujące mentalnie, zadbaj o kilka interesujących innowacji.

Bez względu na to, czy twoim celem jest odchudzanie, czy też zachowanie swojego ciała w dobrej kondycji, trening siłowy powinien być absolutnym fundamentem. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że podnoszenie żelaznych ciężarków i sztangi przez kilkadziesiąt minut co drugi dzień może nie należeć do najciekawszych aktywności. Warto skorzystać z interesującej alternatywy, która zdobywa coraz większą popularność w Europie. Mowa o taśmach treningowych TRX. Dzięki odpowiedniej technice podczas ćwiczeń ze sprzętem TRX możesz aktywować mięśnie niemal całego ciała bez konieczności podnoszenia ciężarów. Nylonowe paski zapewniają solidny opór, który dodaje ciężkości i wymusza użycia dużej ilości siły. TRX to wprowadzenie świeżości do rutyny związanej z treningami siłowymi.

Jeżeli trening kardio w postaci jazdy na orbitreku ci się znudził i nie przepadasz za bieganiem w terenie podczas mroźnych dni, skorzystaj z bieżni. Niemal każda siłownia, na którą się udamy bez względu na jej gabaryty, wyposażona jest w sprzęt do treningu kardio. Nie powinno nam zatem zabraknąć możliwości do skorzystania z bieżni. Korzystanie z tego sprzętu stało się jednak popularne nie bez powodu. Ćwiczenie na bieżni jest świetnym programem do zwiększenia wydolności, poprawienia ogólnej kondycji, a w dodatku nie obciąża stawów. Program biegania na bieżni pomaga spalać nam niewyobrażalnie duże ilości kalorii. Osoba ważąca powyżej 80 kilogramów spali około 300 kalorii w trakcie 40-minutowego programu treningowego.

Pamiętajmy również o tym, że statyczna pozycja, którą przybieramy w trakcie treningu na bieżni, pozwala nam zachować wolne dłonie, dzięki czemu możemy zająć swój czas serialem, który obejrzymy na telefonie. Możemy też przesłuchać audiobooka lub album, na który nie mieliśmy ostatnio czasu. Jeżeli jednak poszukujesz bardziej efektywnego sposobu na odwrócenie swojej uwagi od kilkudziesięciominutowej sesji na bieżni, warto zapoznać się z Unibet Group, bukmacherem, który na swojej stronie zgromadził najpopularniejsze gry losowe. Znajdziesz tam kasyno, zdrapki, zakłady na żywo, a także klasyczny automat do gry. Wykorzystaj ten czas na to, aby sprawdzić swoje szczęście w grach hazardowych, a nawet nie zauważysz, kiedy przebiegniesz kolejne kilometry na bieżni.

Niewiele osób wie, że kettlebells to sprzęt, który pochodzi z Rosji z uwagi na to, że został tak bardzo spopularyzowany w Stanach Zjednoczonych. Kilka lat temu przeprowadzono badanie, które wykazało, że trening siłowy przy pomocy kettlebells spala o 20 kalorii więcej na 6 minut niż ćwiczenia z klasycznymi ciężarkami. Odpowiadają one jednak nie tylko za wyższą wydajność treningu. Różnorodność technik związanych z ćwiczeniami przy pomocy kettlebells nie pozwoli nam nudzić się na siłowni. Dynamiczny trening, który wykonamy z tym sprzętem, jest powiewem świeżości, którego potrzebuje każda osoba nastawiona na budowanie masy mięśniowej.

Wszyscy wiemy o tym, że siłownia jest obiektem sportowym, do którego wiele osób przychodzi, aby na treningu wylać nieco potu i łez. Pamiętajmy jednak o tym, że nie robimy tego z przymusu. Kolejny wyczerpujący trening na siłowni to jeden krok bliżej do naszej wymarzonej sylwetki. Jeżeli nie chcesz stracić motywacji w trakcie ćwiczeń na siłowni, zadbaj o swoje samopoczucie. Postaraj się dobrze wyspać, zjeść pełnowartościowy posiłek i zapewnić sobie odpowiednią dawkę regeneracji po każdej sesji treningowej. Dzięki temu na kolejny trening wrócisz w pełni sił i z uśmiechem na twarzy.