Co mogą nam zaoferować treningi personalne na siłowni?

Zjawisko treningów personalnych od lat zyskuje na popularności. Możemy śmiało uznać, że w dzisiejszym środowisku fitnessowym, jest w szczycie swojego prestiżu. Niemal każda siłownia oferuje swoim klientom usługę, którą jest trening personalny. Niestety większość ludzi niezbyt chętnie podchodzi do wydawania dodatkowych pieniędzy. Zanim podejmiemy jednak ostateczną decyzję, warto zastanowić się chwilę nad korzyściami, które zapewniają spersonalizowane plany treningowe, ułożone przez doświadczonych trenerów.

Jeżeli czujesz, że utknąłeś w miejscu lub jesteś w pełni gotowy na to, aby wnieść swój trening na wyższy poziom, trener osobisty pomoże ci opracować nowe sposoby na wyzwanie. Siłownia to miejsce, w którym każdy z nas pragnie jednego – progresu. Jednym z nas marzy się szczupła, umięśniona sylwetka, inni pragną zbudować potężną masę mięśniową i bić coraz nowsze rekordy w podnoszeniu ciężarów. Ostatecznie wszystkim chodzi o to, aby poruszać się w pewnym wyznaczonym kierunku. Doświadczony trener jest osobą, która narzuci nam odpowiedni rygor treningowy. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na lepsze rezultaty w przyszłości. Trener dobierze dla nas odpowiednie ciężary w trakcie treningu i wyznaczy czas na bardziej wymagające ćwiczenia.

Gdy zakupisz sesję treningową z instruktorem, przekonasz się o tym, że bardzo trudno jest odpocząć, gdy trener stoi nad tobą i każe zrobić kilka kolejnych powtórzeń. Wiele osób podczas odpowiedniej motywacji znajduje w sobie ukryte pokłady energii, których do tej pory nie spożytkowali bez odpowiedniego wsparcia.

Nawet jeżeli twoim ostatecznym celem na siłowni jest stworzenie swoich własnych treningów i oddanie się samotnym ćwiczeniom, wynajęcie trenera na pewien okres może być świetnym rozwiązaniem. Trener personalny pomoże nam opanować właściwy sposób ćwiczeń i dobierania ciężarów. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług instruktora, aby zapoznać się z odpowiednią techniką. Gdy już opanujemy podstawy, możemy rozpocząć treningi na własną rękę. W tym przypadku trenerzy mogą pomóc nam na kilka sposobów. Wiedza trenera personalnego pomoże nam opanować zasady działania mięśni. Jest to niezbędna wiedza dla każdej osoby, która planuje w przyszłości ćwiczyć samodzielnie w domowych warunkach.

Kolejnym elementem, z którym zaznajomi nas trener personalny, jest ukierunkowanie ćwiczeń na konkretne partie mięśniowe, które najbardziej nas interesują. Ta wiedza jest warta więcej, niż się wydaje. W szczególności dla osoby, która w przyszłości planuje nauczyć się sposobów na samodzielne ustalanie planu treningowego. Znajomość wielu różnorodnych ćwiczeń to absolutna podstawa. Pozwala nam skupić się w trakcie treningu na ważnych dla nas partiach mięśniowych. W dodatku dzięki różnorodnym ćwiczeniom aktywność fizyczna nie zacznie nas nudzić.

Niektórzy ludzie wiedzą jak ułożyć sobie trening. A nawet opanowali podstawy na tyle, aby prawidłowo wykonywać wszystkie ćwiczenia. Mimo wszystko nawet ta grupa osób często decyduje się na zainwestowanie w trenera personalnego. Jeżeli należysz do grona osób, które nie lubią trenować w samotności, instruktor, który zapewni ci wsparcie i profesjonalny nadzór będzie fantastycznym rozwiązaniem w tej sytuacji. Trener będzie nie tylko dobrym obserwatorem, który doradzi nam dobór ciężarów. W przypadku wyczerpującego treningu zadba on o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Pamiętajmy o tym, że trener nie zawsze jest osobą, która będzie nas poganiać i pouczać. Wielu instruktorów stara się być kimś w rodzaju „kumpla treningowego”. Doradzą nam dobrym słowem, ale także wykonają z nami trening, dzięki czemu nie będziemy czuli się samotnie.